आज मत्स्यजयन्ती, पञ्चाङ्गसहित हेर्नुहोस् २०७६ चैत्र १४ गते


हरेकपल March 27, 2020

श्रीगणेशायनमः ।। आज विक्रम संवत् २०७६ साल चैत्र महिनाको १४ गते तदनुसार ईशवीय सन् २०२० अन्तर्गत मार्च महिनाको २७ तारिख, शुक्रवार हो । सृष्टिदेखि हालसम्म १,९५,५८,८५१२०(एक अर्व, पञ्चानब्बे करोड अन्नठाउन्न लाख पचासीहजार १२०) वर्ष व्यतीत भइसकेका छन् । कलिकालको ५१२० औँ वर्षअन्तर्गत श्रीशालिवाहनीय शाके १९४२, तथा नेपाल संवत् ११४० अन्तर्गत प्रमादी नामको संवत्सर चलिरहेको छ ।


सूर्य उत्तरायणमा छन् । वसन्त ऋतुअन्तर्गत चैत्र शुक्लपक्षको तृतीया तिथि राति ८।१० बजेसम्म रहनेछ । यो महिनाका देवता विष्णु र मासदेवी रमा हुन् । सूर्य मीन राशिमा र बृहस्पति मकर राशिमा रहेका छन् । अश्विनी नक्षत्र बिहान ८।४२ बजेसम्म हनेछन् । यसैगरी आज वैधृति योग र तैतिल करण रहेका छन् । आज सूर्योदय बिहान ६।२ मा छ भने सूर्यास्त बेलुका ६।१८ बजे हुनेछ । चन्द्रमा आज मेष राशिमा छन् ।


आज मत्स्या जयन्ती हो । मत्स्यावतार भगवानको प्रदुर्भाव भएको दिनलाई मत्स्य जयन्ती भनिन्छ । यसैले आज मत्स्यनारायण भगवान्को उपासना लाभदायी रहनेछ ।