आज शुक्रवार, पञ्चाङ्गसहित हेर्नुहोस् २०७६ चैत्र २१ गते


हरेकपल April 3, 2020

श्रीगणेशायनमः ।। आज विक्रम संवत् २०७६ साल चैत्र महिनाको २१ गते तदनुसार ईशवीय सन् २०२० अन्तर्गत अप्रिल महिनाको ३ तारिख, शुक्रवार हो । सृष्टिदेखि हालसम्म १,९५,५८,८५१२०(एक अर्व, पञ्चानब्बे करोड अन्नठाउन्न लाख पचासीहजार १२०) वर्ष व्यतीत भइसकेका छन् । कलिकालको ५१२० औँ वर्षअन्तर्गत श्रीशालिवाहनीय शाके १९४२, तथा नेपाल संवत् ११४० अन्तर्गत प्रमादी नामको संवत्सर चलिरहेको छ ।


सूर्य उत्तरायणमा छन् । वसन्त ऋतुअन्तर्गत चैत्र शुक्लपक्षको दशमी तिथि बेलुका ७।४७ बजेसम्म रहनेछ । यो महिनाका देवता विष्णु र मासदेवी रमा हुन् । सूर्य मीन राशिमा र बृहस्पति मकर राशिमा रहेका छन् । तिष्य नक्षत्र दिवा १।५५ बजेसम्म रहनेछन् । यसैगरी आज सुकर्म योग र तैतिल करण रहेका छन् । आज सूर्योदय बिहान ५।५४ मा छ भने सूर्यास्त बेलुका ६।२२ बजे हुनेछ । चन्द्रमा आज कर्कट राशिमा छन् ।


आज शुक्रवार इन्दयणी भगवतीको उपासनाका साथै सेता वस्तुको प्रयोग लाभदायी रहनेछ ।