आज सोमवार, कस्ता कार्यका निम्ति लाभदायी रहनेछ ? हेर्नुहोस् २०७७ वैशाख १५ गते


हरेकपल April 26, 2020

श्रीगणेशायनमः ।। आज विक्रम संवत् २०७७ साल वैशाख महिनाको १५ गते तदनुसार ईशवीय सन् २०२० अन्तर्गत अप्रिल महिनाको २७ तारिख, सोमवार हो । सृष्टिदेखि हालसम्म १,९५,५८,८५१२१(एक अर्व, पञ्चानब्बे करोड अन्नठाउन्न लाख पचासीहजार १२१) वर्ष व्यतीत भइसकेका छन् । कलिकालको ५१२१ औँ वर्षअन्तर्गत श्रीशालिवाहनीय शाके १९४२, तथा नेपाल संवत् ११४० अन्तर्गत प्रमादी नामको संवत्सर चलिरहेको छ ।

सूर्य उत्तरायणमा छन् । वसन्त ऋतुअन्तर्गत वैशाख शुक्लपक्षको चतुर्थी तिथि बिहान १२।४ बजेसम्म रहनेछ । यो महिनाका देवता मधुसूदन र मासदेवी मोहिनी हुन् । सूर्य मेष राशिमा र बृहस्पति मकर राशिमा रहेका छन् । मृगशिरा नक्षत्र राति १०।१० बजेसम्म रहनेछन् । यसैगरी आज अतिगण्ड योग र बब करण रहेका छन् । आज सूर्योदय बिहान ५।३० मा छ भने सूर्यास्त बेलुका ६।३५ बजे हुनेछ । चन्द्रम आज वृष राशिमा रहेका छन् ।


आज सोमवार शिवजीको उपासनाका साथै सेता वस्तुको प्रयोग लाभदायी रहनेछ । यसैगरी चन्द्रजन्य दोष निवारणका निम्ति ॐ सों सोमाय नमः भन्ने मन्त्रको जप पनि लाभदायी रहनेछ ।