मान्छेसँग अनुहार मिल्ने कुकुरले इन्टरनेटमा मच्चायो तहल्का


हरेकपल August 16, 2023

न्युयोर्क ।  ‘मानव अनुहार’ भएको कुकुरको तस्बिर सार्वजनिक भएको छ । जुन निकै अचम्मको कुरा हो । यी तस्विरहरु अहिले इन्टरनेटमा भाइरल भइरहेका छन् । ‘मानव अनुहार’ भएको यो कुकुरको नाम  ‘योगी’  हो । ऊ शिह पू जातको कुकुर हो । उनी गत महिना मात्रै एक वर्षको भइन् । मानिसहरुले उनको अनुहार मानिसजस्तै भएको ठान्छन् ।

मिररको रिपोर्ट अनुसार यो कुकुरको तस्बिर फेसबुक र टविटरजस्ता प्लेटफर्ममा भाइरल भइरहेको छ। पोस्ट भएपछि  ‘मानव अनुहार’ भएको यो कुकुरको तस्विरले इन्टरनेटमा आतंक मच्चाएको छ । ‘मानव अनुहार’ भएको यो कुकुरको तस्विरलाई लिएर नेटिजन्सले आश्चर्य व्यक्त गरेका छन् । एक प्रयोगकर्ताले क्याप्सनमा लेखेका छन्, ‘यो मानिसको अनुहार जस्तो देखिन्छ, मलाइ जस्तै धेरैलाई यस्तै लाग्छ होला ।’ अर्का प्रयोगकर्ताले भने, ‘मैले कुकुरमा देखेको यो कुकुरको सबैभन्दा धेरै मानिसजस्तै आँखा छ ।’ 

केही समयमै यो तस्विर ट्विटरमा देखा पर्यो, जहाँ मानिसहरूले यो कुकुरलाई मन पराउन थाले । तर, अहिलेको डिजिटल युगमा तस्बिरमा सम्पादन गर्न निकै सजिलो छ तर यो शंकालाई लिएर ‘मिरर अनलाइन’ले यस कुकुरका मालिक चान्टल देसजार्डिनसँग कुरा गरेको छ । चान्टल देसजार्डिन्सले तस्बिरमा कुनै किसिमको छेडछाड नगरिएको बताइन् । तस्वीर सम्पादन गरिएको छैन । तिनीहरू उनीहरू कुकुरहरू हुन् । चान्टल देसजार्डिन्स भन्छिन् कि, उनी आफ्नो कुकुरलाई फरक नजरले हेर्दैनन्। तिनीहरूका लागि साधारण कुकुर जस्तै छन ।’