एसिया कपको फाइनलमा आज भारत र श्रीलंका भिड्दै


हरेकपल September 17, 2023

काठमाडौँ । नेपालसहित ६ टिम सहभागी एसिया कप क्रिकेट प्रतियोगिताको फाइनल खेल आज (आइतबार) भारत र श्रीलंकाबीच हुँदैछ । नेपाली समयअनुसार दिउँसो सवा ३ बजेदेखि खेल सुरु हुनेछ । श्रीलंकाको कोलोम्बोस्थित आर प्रेमदासा अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट मैदानमा फाइनल खेल तय गरिएको छ ।

यसअघि सुपर फोरको खेलमा श्रीलंकाले पाकिस्तान तथा भारतले श्रीलंकालाई हराएर दुवै टिम फाइनल पुगेका हुन् । सुपर फोरमा श्रीलंका र पाकिस्तानबीचको खेल निकै रोमाञ्चक मोडमा पुगेर श्रीलंकाले २ विकेटले जितेकको थियो ।

सोअघि भारतले श्रीलंकालाई ४१ रनले हराएर फाइनलमा पुगेको थियो । प्रतियोगितामा यस वर्ष नेपाल पहिलो पटक सहभागी भएको थियो। नेपाल, अफगानिस्तान, बंलादेश, पाकिस्तान, श्रीलंका र भारतसहति ६ टिमको सहभागिता रहेको प्रतियोगितामा नेपाल र अफगानिस्तान समूह चरणबाटै बाहिरिएका थिए । नेपाल दुवै खेल समूह ‘ए’मा भारत र पाकिस्तानसँग हारेको थियो भने अफगानिस्तानलाई बंगलादेश र श्रीलंकाले हराएको थियो ।