आज बिहीवार, विश्व मधुमेह दिवस हेर्नुहोस् आजको दिन २०७६ कार्तिक २८ गते


हरेकपल November 14, 2019

श्रीगणेशायनमः ।। आज विक्रम संवत् २०७६ साल कार्तिक महिनाको २८ गते बिहीवार हो । सृष्टिदेखि हालसम्म १९५५८८५१२० वर्ष व्यतित भइसकेका छन् । कलिकालको ५१२० औँ वर्ष श्रीशालिवाहनीय शाके १९४१, नेपाल संवत् ११४०, ईशवीय संवत् २०१९ अन्तर्गत परिधावी नामक संवत्सर चलिरहेको छ । सूर्य दक्षिणायनमा छन् । शरदऋतुअन्तर्गत मार्गशीर्ष कृष्णपक्षको द्वितीया तिथि बेलुका ७।५३ बजेसम्म रहनेछ । यो महिनाका देवता दामोदर र मासदेवी राधा हुन् । सूर्य तुला राशिमा छन् भने बृहस्पति धनु राशिमा छन् । रोहिणी नक्षत्र राति ११।३९ बजेसम्म रहनेछन् । यसैगरी आज परिघ योग र तैतिल करण रहेको छ । यसैगरी आज काठमाडौँमा सूर्योदय ६।२४ मा छ भने सूर्यास्त बेलुका ५।१० बजे हुनेछ ।


चन्द्रमा आज वृष राशिमा छन् । आज बिहीवार गोरखकाली भगवतीको उपासना शुभ रहनेछ । यसैगरी आज विश्व मधुमेह दिवस पनि परेको छ ।

उपप्राध्यापक नारायणप्रसाद निरौला
ज्योतिषाचार्य, वास्तुविद्