कांग्रेसको प्रतिबद्धतापत्र सार्वजनिक


हरेकपल November 19, 2019

काठमाडौँ, ३ मङ्सिर । प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेसले यही मङ्सिर १४ गते हुने उपनिर्वाचनका लागि पार्टीको प्रतिबद्धतापत्र सार्वजनिक गरेको छ । पार्टी केन्द्रीय कार्यालयमा आज आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्माले पार्टीका युवाविद्यार्थीका बीच ‘नेपाली कांग्रेसको आह्वान’ सार्वजनिक गर्नुभएको हो ।

‘भ्रष्टाचार,, कुशासन र अधिनायकवादी आकांक्षाविरुद्ध हाम्रो अभियान’ नारासहितको २२ पृष्ठको प्रतिबद्धतापत्रमा प्रतिपक्षीका रूपमा पार्टीको २१ महिना, कांग्रेसको नेतृत्वमा भएको ऐतिहासिक उपलब्धि, वर्तमान सरकारले २१ महिनामा गर्न नसकेका कामलगायत विषय समेटिएका छन् ।

राससका अन’सार : प्रतिबद्धतापत्रमा कांग्रेसका संस्थापक बिपी कोइरालाको कार्यकालदेखि गणतन्त्रसम्म कांग्रेस नेतृत्वको सरकारले गरेका आर्थिक, समाजिक, शैक्षिक, स्वास्थ्य, पूर्वाधारलगायत क्षेत्रमा भएका प्रगतिका बारेमा विस्तृत उल्लेख गरिएको छ । त्यस्तै प्रतिबद्धतापत्रमा राष्ट्रियताको प्रश्न, संविधानप्रति अपनत्वको दायरा विस्तार, निर्मला प्रकरण, मूल्यवृद्धि, वाइडबडी छानबिन प्रकरण, बूढीगण्डकी आयोजना, चिकित्सा शिक्षा, प्रेस स्वतन्त्रता, गुठी विधेयक, बालुवाटारकाण्डलगायत २१ प्रकरणमा वर्तमान सरकार असफल भएको समेत उल्लेख छ ।
हरेकपल संवाददाताका अन’सार : नैतिक?पमा कम्य’निष्ट पार्टीका जिम्मेदारह? विवादमा रहेका, होलि वाइन प्रकरण,देखि अनेक यस्ता विषयमा सरकारकै नेतृत्वगर्नेह?को सहभागिता देखिएको म“ल्यांकन कांग्रेसको छ । निरन्तर लोकतन्त्र वि?द्ध नियन्त्रणकारी विधेयकह? ल्याउदै अभिव्यक्ति स्वतन्त्रतामाथि प्रहार केन्द्रित गरिरहेको सरकारले असल कामह? गर्न नसकेको, प्रत्येक दिन हल्लाह? चलाएर मानिसह?लाई दिग्भ्रमित त’ल्याउने काम सरकारले गरिरहेको कांग्रेसको दृष्टिकोण छ । नेपाली कांग्रेसद्वारा जारी प्रेसविज्ञप्तिको पूर्ण विवरणः