आज शनिवार, कस्ता कार्यका निम्ति शुभ रहनेछ ? हेर्नुहोस् आजको दिन २०७६ पौष २६ गते


हरेकपल January 11, 2020

श्रीगणेशायनमः ।। आज विक्रम संवत् २०७६ साल पौष महिनाको २६ गते तदनुसार ईशवीय सन् २०२० अन्तर्गत जनवरी महिनाको ११ तारिख, शनिवार हो । सृष्टिदेखि हालसम्म १,९५,५८,८५१२०(एक अर्व, पञ्चानब्बे करोड अन्नठानब्बे लाख पचासीहजार १२०) वर्ष व्यतित भइसकेका छन् । कलिकालको ५१२० औँ वर्षअन्तर्गत श्रीशालिवाहनीय शाके १९४१, तथा नेपाल संवत् ११४० अन्तर्गत परिधावी नामको संवत्सर चलिरहेको छ ।


सूर्य दक्षिणायनमा छन् । हेमन्तऋतुअन्तर्गत माघकृष्णपक्षको प्रतिपदा तिथि राति ११।५७ बजेसम्म रहनेछ । यो महिनाका देवता नारायण र मासदेवी लक्ष्मी हुन् । सूर्य र बृहस्पति धनु राशिमा रहेका छन् । पुनर्वसु नक्षत्र दिवा २।४७ बजेसम्म रहनेछन् । यसैगरी आज विष्कुम्भादिमा वैधृति योग, आन्दादिमा छत्र योग र बालव करण रहेका छन् । आज काठमाडौँमा सूर्योदय ६।५८ मा छ भने सूर्यास्त बेलुका ५।२५ बजे हुनेछ ।


चन्द्रमा आज बिहान ८।५७ बजेसम्म मिथुन र सो पश्चात् कर्कट राशिमा रहनेछन् । आज शनिवार शिवजीको उपासनाका साथै पिपलमा जल अर्पण शुभ फलदायी रहनेछ । यसैगरी शनिजन्य दोष निवारणका निम्ति ॐ शं शनिश्चराय नमः भन्ने मन्त्रको जप पनि आज लाभदायी रहनेछ ।

पप्राध्यापक नारायणप्रसाद निरौला
ज्योतिषाचार्य, वास्तुविद्